Keletas psichologo patarimų:

1. Tikėk, kad tu neesi vienintelė moteris, kuri susidūrė su šia liga-pasaulyje yra daugybė tokių pačių moterų, beje dauguma jų- sėkmingai jau nugalėjusių ligą.

2. Suprask, kad krūties vėžys tai nėra ta ligą, dėl kurios gydymo sprendimai turi būti priimami per vieną naktį. Tikrai yra laiko ramiai susėsti su gydytoju ir aptarti gydymo planus.

3. Kalbėkite, tarkitės su savo artimaisiais, jokiu būdu neužsisklęskite savyje.

4. Natūralu, kad išgirdę Jūsų diagnozę, artimieji sureaguos audringai, galbūt juos ištiks šokas. Tai praeis-tai laikinai, tai yra tiesiog normali reakcija į netikėtą informaciją.

5. Nukreipkite visą savo ryžtą, energiją, mintis kovai su pačia liga, gydymuisi, o ne kaltinimui ir savęs graužimui su mintimi „kodėl tai nutiko man“.

6. Keiskite tai, ką dar galite pakeisti. Nesigręžiokite į praeitį-žiūrėkite į ateitį.

7. Raskite laiko savo mėgstamiems užsiėmimams, dabar kaip niekad daug dėmesio skirkite sau: poilsiui, malonioms grožio procedūroms, mylėkite save labiau nei anksčiau- kiekvieną dieną

padovanokite nors mažytę smulkmenėlę. Visai nesvarbu kokia ta dovana-ar tai šypsena sau prieš veidrodį ryte, ar tai lauko gėlės žiedas, ar tai graži daina. Mylėkite save dabar, kaip niekad.

Vykite blogas mintis į šoną. Visi žmonės turi skirtingus būdus kaip „vaikyti blogas mintis“. Geriausiai padeda užsiėmimas tuo, kas tau teikia ypatingą džiaugsmą.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt