Pasak specialistės, įprasta manyti, kad šlapimo nelaikymas yra tik senatvės problema,

dažnai siejama su Alzheimeriu ar kitomis rimtomis ligomis.

Tačiau Europoje daryti tyrimai atskleidžia, kad šlapimo nelaiko vidutiniškai viena iš keturių moterų. Šlapimo nelaikymu arba jo epizodais skundžiasi kas šešta gimdžiusi 30-metė,

kas ketvirta gimdžiusi 45 metų moteris ir kas antra 50-metė. Šią problemų turi ir nemažai paauglių mergaičių – amžius, kai pasireiškia pirmieji šlapimo nelaikymo simptomai jaunėja.

Specialistai mano, kad dėl to kaltas gyvenimo būdas, pasikeitusi mityba ir ankstyvėjantys pirmieji lytiniai santykiai.

Tarp vyrų ši problema retesnė – tik 1 iš 10 vyrų skundžiasi šlapimo nelaikymu. „Bendroje populiacijoje, imant visas amžiaus grupes, maždaug 10 proc. žmonių skundžiasi šlapimo nelaikymu.

Tarkime, jei Lietuvoje yra 3 mln. gyventojų, 300 tūkst. žmonių patiria nuolatinių ar epizodinių problemų dėl šlapimo nelaikymo.

Ankstyvoje vaikystėje ši problema aktualesnė berniukams, nuo paauglystės iki 24 metų dažniau dėl to kenčia moterys. Su kiekvienu amžiaus dešimtmečiu tokių moterų vis daugėja.

Gilioje senatvėje šlapimo nelaikančių moterų ir vyrų skaičius vėl suvienodėja. Lietuvoje tikslios statistikos apie šlapimo nelaikymą nėra.

Šiuo klausimu apginta tik viena disertacija, kurioje pateikiami duomenys, kad Lietuvoje gali būti net apie 300 tūkst. moterų,

kurias vargina šlapimo nelaikymas ar jo epizodai“, - teigė J. Misevičienė.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt