Krūtys visada buvo ir bus vienas iš reikšmingiausių moteriškumo simbolių, todėl būtent tai ir buvo vienu iš veiksnių įtakojusių plastinių operacijų populiarumą visame pasaulyje, tokių, kaip:

krūtų didinimas;

riebalų nusiurbimas;

plastikos korekcijos operacijos.

Aptarkime rinkoje esančius krutų implantų tipus.

Plastinėje chirurgijoje yra naudojami trijų rūšių implantai:

1. Hidrogelio pripildyti implantai.

2. Silikono geliu pripildyti implantai;

3. Fiziologiniu tirpalu pripildyti implantai;

1. Dar senais 1994 metais medicinos prekės gaminanti Prancūzijos kompanija „Arion Laboratoires” rinkai pateikė naujo tipo implantus, pripildytus specialia medžiaga – hidrogeliu. Hidrogeliu pripildyti implantų gamybai yra naudojamos natūralios kilmės medžiagos - elastinis hidrogelis. Savo sudėtimi (92 proc. pasūdyto vandens ir 8 proc. nekenksmingų polisacharidų) chirurgų teigimu, hidrogelio implantai yra visiškai nekenksmingi moters organizmui. Tokie implantai jungia savyje geriausias anksčiau sukurtų implantų savybes: silikoninių implantų tikroviškumą ir fiziologinio vandens pripildytų implantų nekenksmingumą. Dėl kokių nors priežasčių, pavyzdžiui, patekus į avariją, hidrogelio implanto kapsulė plyšta, hidrogelis skyla į vandenį ir rezorbuojasi moters organizme. Tokių implantų privalumas - hidrogelio medžiagos klampumas ir elastingumas visiškai nesiskiria nuo natūralių krūtų. Labai svarbu ir tai, kad hidrogelio implantai yra laidūs rentgeno spinduliams.

2. Silikono geliu pripildyti krūtų implantai atrodo labai natūraliai ir liečiant neatskrisite nuo natūralios krūtinės. Nors ir labai džiugus šis atradimas, bet silikoniniai implantai taip pat turi kelis trūkumus: silikonas nėra laidus rentgeno spinduliams, todėl po operacijos labai sunku atlikti profilaktinį krūtinės audinių patikrinimą - mamografiją, kuri padeda laiku diagnozuoti krūtų audinio patologinius, vėžinius pakitimus. Reikia tūrėti omenyje, silikonas yra organizmui „svetima” medžiaga, todėl yra galimybė atitinkamoms komplikacijoms, atmetimo reakcijai. Labai svarbu žinoti, kad plyšus silikono implantui reikalinga skubi krūtų operacija - implanto ir jo turinio - silikono gelio pašalinimas.

3. Fiziologiniu tirpalu pripildyti krūtų implantai - tai fiziologinio vandens pripildytas specialus implanto apvalkalas (steriliu sūriu vandeniu). Pagrindinis vandens implantų privalumas, pabrėžiamas visų plastikos chirurgų – tokie implantai yra nekenksmingi organizmui, nes net plyšus implantų apvalkalui, vanduo patenka į organizmą, kur palaipsniui rezorbuojasi. Kaip visada yra vienas yra ir neigiama pusė, fiziologinis krūtų implantas čiuopiant rankomis savo konsistencija toli gražu neprilygsta natūralios krūtinės jausmui, be to, implantas yra žymiai sunkesnis už tikrą krūtį , neturi natūralumo išvaizdos.