3.gif

Krūtų didinimo faktai ir paaiškinimai:


  • Visų geriausių rezultatų po krūtų didinimo operacijos pasiekia moterys, kurios turėjo psichologinių diskomforto problemų, dėl per mažų krūtinių.

  • Krūtų implantai talpinami po krūties raumeniu sukelia didesnį pooperacinį gijimo skausmą, bet tai sumažina krūtų implanto kapsulės deformavimosi galimybę.

  • Smulkios tekstūros krūtų implantai turi žymiai mažesnę galimybę deformuotis, netolygiai pasiskirstyti implanto užpildui.

  • Po krūtinių didinimo operacijų infekcija ir kraujavimas yra labai retai, bet į tai reikia reaguoti laiku ir tinkamai.

  • Pasitaiko atveju, kad po krūtinių didinimo operacijos, yra būtina pakartotinė korekcinė operaciją, dėl iškilusių nesklandumų.

  • Smulkios tekstūros krūtų implantai nesukelia krūtų odos raukšlėjimosi, kaip kad gali įvykti pasididinus krūtines su šiurkščios tekstūros implantais.


Kokios yra galimos pozicijos krūtinių implantų krūtyje?


Lengviausias būdas patalpinti implantą į krūtinę, yra krūtų implanto talpinimas po krūties riebaliniu audiniu.


Sunkesnis ir skausmingesnis po operaciniu laikotarpiu implanto talpinimas po krūties raumeniniu audiniu.


Šis būdas yra patikimesnis, yra mažesnė riziką krūties implanto netaisyklingos padėties krūtyje, krūties odos susiraukšlėjimo, nenatūralios krūties formos susiformavimo.


Kaip atliekami krūtų didinimo operacijos pjūviai?


Pjūviai krūtinėse gali būti atliekami įvairiose vietose: po krūtine, po speneliu, apie areolę, pažastyje.
Ploniausias randas lieka areolės srityje.


Kuo skiriasi krūtinių implantai pagal tekstūras?


Lygaus paviršiaus tekstūros krūtinių implantas yra naudojamas tada, kai implantai yra talpinami po krūtų riebaliniu audiniu, tokios tekstūros implantai sukuria natūralesnės krūtinės išvaizdą, bet gali išsaukti krūtinės odos susiraukšlėjimą, netolygų implanto pasiskirstymą krūtyje.


Tekstūruoto paviršiaus implantai paprastai yra statomi po krūties raumens audiniu, taip yra išgaunamas natūralios krūties įvaizdis, turi žymiai mažesnę tikimybę, kad implantas atsistos į netaisyklingą padėtį krūtyje.


Kas yra krūtų didinimo operacija?


Krūtinių didinimo operacija susideda iš silikono implanto įterpimo po krūtų riebaliniu audiniu, arba po krūties raumeniniu audiniu.

Platesnė informacija apie krūtines tinklalapyje Viskas apie krūtines ir liemenėles

Krūtys visada buvo ir bus vienas iš reikšmingiausių moteriškumo simbolių, todėl būtent tai ir buvo vienu iš veiksnių įtakojusių plastinių operacijų populiarumą visame pasaulyje, tokių, kaip:

krūtų didinimas;

riebalų nusiurbimas;

plastikos korekcijos operacijos.

Apie krūtų didinimą išsamiai komentuoja gydytojai:

Aš labai noriu mažo atstumo tarp krūtų. Ar visada įmanoma padaryti siaurą tarpkrūtį per krūtų didinimą?

Ar po krūtų didinimo operacijos pacientės tarpkrūtis bus siauras priklauso nuo daugelio aplinkybių – pacientės krūtinės ląstos formos, krūtų odos pertekliaus ir krūtų odos stangrumo, spenelių padėties ir nuo implantų pločio. Dažna moteris galvoja, kad parinkus platesnio pagrindo implantus, jie suformuos siaurą tarpkrūtį, tačiau parinkus per plačius implantus, gali išsivystyti kita žymiai rimtesnė problema – sinmastija. Esant sinmastijai, krūtys per daug priartėja viena prie kitos, jaučiamas diskomfortas, oda tarp krūtų įsitempusi, atrodo lyg būtų atsidalinusi nuo krūtinkaulio. Tokiu atveju gali net prireikti korekcinės operacijos.

Kokie naudojami implantai ir kuo jie skiriasi?

Svarbu, kad implantai yra  geros kokybės, natūraliu čiuopimusi, dideliu skirtingų modelių pasirinkimu, įskaitant ir inovatyviausius dvigubo gelio implantus, bei visi gamintojai suteikia garantijas savo pagamintiems implantams.
Kokie  implantai (fiziologiniai, Hidrogelio ar silikoniniai)  naudojami?
Daugiausia naudojame silikono implantus, nes jie yra patikimi ir pacientėms patinka jų konsistencija, t.y. kaip krūtys  čiuopiasi. Techniškai galima  įdėti ir fiziologinius implantus, bet tada krūtis  ne taip natūraliai čiuopiasi. Hidrogelio  implantai kai kuriose  šalyse buvo uždrausti,  todėl stengiamasi tokių implantų nebenaudoti

 

Natūralus krūtinės didinimas

Visos moterys be išimties nori džiaugtis gražia krūtine, todėl mielosios, besirūpindamos savo išvaizda, nepamirškite krūtinei skirti daugiau dėmesio. Plastinės chirurgijos specialistus, neaiškius maisto papildus yra lengviau ir  sveikiau pakeisti pratimais, padėsiančiais sustangrinti ir sutvirtinti krūtinę.

 Tokie pratimai gali būti atliekami namuose ar ten, kur Jums patogu ir bet kuriuo metu. Tik nepamirškite, kad, norėdamos pasiekti geriausių rezultatų, turėsite tam skirti nemažai laiko ir pastangų. Žinokite, tai tikrai verta.

Įtrauktų spenelių korekcija

Apibrėžimas ir problemos aktualumas

Įtraukti speneliai - pakankamai dažna problema. Mokslinės literatūros duomenimis apie 2 % moterų populiacijos turi įtrauktus spenelius.

Įtraukti speneliai sukelia daug įvairų problemų: prasta aureolių srities higiena, sunkumai maitinant krūtimi, psichologinės baimės, nepasitenkinimas savo išvaizda, besikartojantys spenelio uždegimai.

Didžioji dauguma atvejų siejama su įgimtomis priežastimis, galima genetinė predispozicija sirgti šia liga. Įgytas spenelių įtraukimas dažniausiai atsiranda kaip lėtinių uždegimų pasekmė, esant onkologiniam procesui, makromastijai, po chirurginių procedūrų.

Spenelio įvertimą įtakoja tokie veiksniai, kaip spenelio iškilimą sąlygojančio palaikomojo audinio nepakankamumas, pieno latakėlių hipoplazija,  padidėjusi spenelio pagrindo fibrozinių pluoštelių trauka.

Krūtų mažinimas

Krūtų mažinimas- operacija atliekama moterims, kurias vargina pernelyg didelės krūtys. Ši operacija atliekama ne tik dėl estetikos,

bet ir fiziniam diskomfortui: nugaros skausmui, kvėpavimo sutrikimui ar odos uždegimui po krūtimis panaikinti.

Krūtų mažinimas yra chirurginė procedūra, kurios metu per didelės, nusileidusios, stangrumą praradusios krūtys yra sumažinamos, pakeliamos ir joms suteikiama natūrali krūties forma.

Kenksmingi faktoriai kenkiantys moterų krūtims.

Netinkamo dydžio liemenėlė.

Per maža liemenėlė įsirėžia į odą ir apsunkina kraujotaką.

Per didelė liemenėlė blogai prilaiko krūtis.

Didelę krūtinę netinkamai prilaikanti liemenėlė gali pakenkti krūtų formai. Jos gali išsitempti, o dėl išsitampiusios odos, krūtys praras stangrumą. O kaip žinia,

sugrąžinti jai elastingumą bus itin sudėtinga. Visai atsisakyti liemenėlės negalima, net ir turinčioms itin mažas krūtis, nes šiurkštesnio audinio drabužiai gali pažeisti spenelių odą.

Kartais atsiranda net skausmingos, kraujuojančios žaizdelės.

Pasak specialistės, įprasta manyti, kad šlapimo nelaikymas yra tik senatvės problema,

dažnai siejama su Alzheimeriu ar kitomis rimtomis ligomis.

Tačiau Europoje daryti tyrimai atskleidžia, kad šlapimo nelaiko vidutiniškai viena iš keturių moterų. Šlapimo nelaikymu arba jo epizodais skundžiasi kas šešta gimdžiusi 30-metė,

kas ketvirta gimdžiusi 45 metų moteris ir kas antra 50-metė. Šią problemų turi ir nemažai paauglių mergaičių – amžius, kai pasireiškia pirmieji šlapimo nelaikymo simptomai jaunėja.

Krūtų skausmas.

Netikėtas ir labai stiprus skausmas. Jis dažnai ūminis, pulsuojantis skausmas. Kartais gali būti pūlingos išskyros.

Krūties lengvas skausmas nėra akivaizdi taisyklė, tačiau ji dažnai yra nuvertinama, nes skausmas nėra akivaizdus.

Tai greičiausiai ankstyvi krūties vėžio simptomai ir signalai - reikia daryti krūtų patikrinimą

3. Iš spenelių išsiskiria kraujavimas.

Daugiau nei pusė virš 50 metų amžiaus patiria kraujavimą.

Paprastai manoma, kad 60% pacientų, sergančių krūties vėžiu, simptomai ir požymiai buvo kraujavimas.

4. Dar vienas ženklas - mastitas.

Tai liga, be jokių odos pokyčių. Jei aplink spenelį pasikartojanti egzema, odos niežulys, ilgai neužgijo, gali būti specialaus tipo krūties vėžys.

5. Apžiūrėjus krūtis ir spenelius, pažiūrėti kontūrus, formą, spalvą ir odos tekstūrą bei išskyras iš spenelių. Pokyčiai - pirmi simptomai.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – tai įvairūs simptomai, nuo kurių kenčia merginos ir moterys prieš prasidedant menstruacijoms.

Simptomai atsiranda prieš menstruacijas, bet pranyksta jų metu. Simptomai, paveikdami kūną ir protą, kiekvienai dailiosios lyties atstovei pasireiškia skirtingai. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra: spazmai, krūtų jautrumas ir pabrinkimas, galvos bei nugaros skausmai, nuotaikų kaita. Bent keletą išvardytų negalavimų tikrai yra patyrusi kiekviena moteris. Nors simptomai nėra pavojingi, tačiau ne vienai moteriai sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą.

PMS būdingus negalavimus sukelia hormonų – estrogenų ir progesterono – svyravimai. Labai retais atvejais atliekama radikali procedūra – chirurginiu būdu pašalinamos kiaušidės. Tačiau dažniausiai

padėti gali medikamentinis – cheminis ir natūralus gydymo būdai.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

Kaip atskirti, kada krūtų skausmas sukeltas menstruacinio ciklo, o kada - ligos?

Priešmenstrualiniai skausmai baigiasi, kai prasideda mėnesinės. Ciklo pradžioje krūtys būna minkštos ir neskaudžios. Kitokie yra mastopatijos sukelti skausmai. Jie nepaiso mėnesinių ciklo. Gali skaudėti ir prieš mėnesines, ir po jų, kartais – tik vieną krūtį. Pirmas mastopatijos požymis – krūtų skausmas po mėnesinių. Kitas mastopatijos požymis – krūtų sukietėjimai. Jie gali būti be aiškių ribų, tik vienoje krūtyje. Kartais sergant mastopatija iš spenelių pasirodo išskyrų.

Krūtų didinimas naudojant nuosavus kūno riebalus:

Ar žinojote, kad yra alternatyvų silikoniniams implantams. Specialūs krūtų didinimo prietaisai ir kitos „natūralios“ priemonės gali padėti pacientėms, norinčioms išvengti chirurginės interencijos.

Vienas iš įmanomų dalykų riebalų nusiurbimas iš kurios nors kūno vietos ir krūtinės užpildymas savais riebalais. Tačiau tai intensyvus ir didelių pastangų reikalaujantis metodas.

Bendrai, ši technika kol kas negali būti palyginta su ilgai išliekančiais, patikimais ir formą sukuriančiais krūtų implantais. Tiesa, po šios procedūros randų beveik nelieka – tik maži 1 – 2 mm randeliai.

Kai riebalai prigyja, lieka visam gyvenimui. Ši procedūra laikoma „natūralia“.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

Kuri Europos valstybė išleidžia mažiausiai pinigų vėžio gydymui ir prevencijai?

Europos onkologų kongrese buvo pristatyta studija, rodanti, kiek skirtingos ES šalys išleidžia vėžio gydymui. Duomenys buvo rinkti iš Pasaulio sveikatos organizacijos,

kitų tarptautinių organizacijų bei šalių pateikiamos statistikos. Paskaičiuota, kad brangiausiai vienam asmeniui kainuoja krūties vėžio gydymas –

iš viso tam išleidžiama apie 6 mlrd. eurų per metus. Tai sudaro 13 proc. visų su vėžio gydymu susijusių išlaidų. Tačiau didžiausią finansinę naštą visgi užkrauna plaučių vėžys.

Su juo susijusios išlaidos sudaro 19 mlrd. eurų, iš kurių 10 mlrd. eurų išleidžiama dėl didelio pacientų priešlaikinio mirtingumo.

Iš 32 ES valstybių mažiausiai vėžio gydymui skiriama Lietuvoje (7 444 eurai vienam ligos atvejui).

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

2.      Koks medicininis terminas apibrėžia krūties vėžio išplitimo laipsnį?

Metastazės. Tai yra medicininis terminas, kuris apibrėžia vėžio išplitimo laipsnį.

3.      Ar gerybiniai augliai krūtyje gali metastazuoti?

Augliai krūtyje gali būti gerybiniai (ne vėžiniai) ir piktybiniai (vėžiniai). Gerybiniai augliai nėra tokie pavojingi, kaip piktybiniai. Jie retai kelią pavojų gyvybei, yra nesunkiai pašalinami ir retai kada atsinaujina.

Taip pat gerybiniai augliai neišplinta (nemetastazuoja) į kitas kūno vietas.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

Pagrindinės sudedamosios krūtų implantų dalys yra:

•    Gaubtas (išorinis implanto sluoksnis, kartais vadinamas voku arba liumenu)

•    Užpildas (vidinė implanto dalis)

•    Pleistras (užpildo tarpą, tarp gaubto ir užpildo)

Paprastai apvalkalas yra pagamintas iš vieno sluoksnio (vieno liumeno), tačiau kartais implantai būna dvigubo sluoksnio – per gaubtą (" dvigubo liumeno) apvalkalo.

Silikono šonai yra fiziologinio tirpalo tiek kiek ir implanto.

Silikono ir fiziologinio tirpalo implantai yra išorinis pagaminti iš silikono gumos. Kai kas nors užsimina apie "silikono krūties implantus" jie omenyje turi implanto vidu, o ne viršutinę implanto dalį.

Dešimties punktų sąrašas, pagal kurį galima spręsti, kada Jūsų pasirinkta liemenėlė Jums yra netinkama.

1)     Jūsų krūtinė „veržiasi“ iš liemenėlės, susidaro įspūdis, kad ji netelpa į kaušelį;

2)     Liemenėlės centras nesiliečia prie krūtinės ląstos;

3)     Liemenėlės juosta nugaroje užkyla aukštyn;

4)     Dienos pabaigoje ant pečių randasi raudonos žymės nuo įsispaudusių liemenėlės dirželių;

5)     Liemenėlės kaušeliai atrodo įdubę arba kaip nors kitaip deformuoti (netinkamos formos);

6)     Jaučiate, kad liemenėlė „traukia“ Jūsų pečius į priekį;

7)     Kaušelių audinys raukšlėjasi, glamžosi;

8)     Jūsų krūtinė išsikiša per liemenėlės šonus;

9)     Jūsų oda suvaržyta, galbūt net žnaiboma;

10)   Liemenėlės dirželiai krenta nuo pečių.

Išsamiau apžvelgsime tinklalapyje www.krutys.lt

Moteris gali pajusti malonumą, kai partneris kvėpuoja į jos spenelius, tačiau vos tik juos spustels stipriau, ji pajaus skausmą. Vyras turi išmokti manipuliuoti speneliais taip, lyg jie būtų drugeliai, jei norite tapti pačiu tikriausiu švelnios seksualinės stimuliacijos meistru.

Kitos moterys nori, kad vyras su jų krūtimis ir speneliais elgtųsi kaip tikrais valdytojas, ir nieko erotiško nepajunta, kol jis neįsisiurbia į jas kaip techninis dulkių siurblys.

Atminkite, kad moters krūtys tampa labai jautrios tam tikrais menstruacinio ciklo momentais, ypač tais atvejais, jei vartoja tam tikrus vaistus.

Vyrai turi tokius pačius jautrius spenelius kaip ir moterys. Kai kurie vyrai stipriai susijaudina, ir netgi patiria erekciją, kartais netgi patiria orgazmą, jei kažkas liečiasi prie jų spenelių.

Egzistuoja tam tikri dalykai, kuriuos reikia suvokti, kai bučiuoji ar glamonėji spenelius arba krūtis.

Dydis arba kokybė

Didelė krūtinė moterims sukelia nemažai diskomforto ir rūpesčių:

Greičiau susidėvi liemenėlės.

Sudėtinga išsirinkti tinkamus drabužius, kuriuose krūtinė būtų ne suspausta, o liemuo būtų aptemptas.

Sudėtingiau išsirinkti tinkamą liemenėlę, o tinkamiausia, dažnai būna brangiausia.

Vargai ieškant dailaus maudymosi kostiumėlio, iš kurio, šokinėjant per bangas, "nepabėgtų" krūtys.

Metant svorį, sumažėja ir krūtinė, todėl jos oda, gali tapti nebe tokia stangri.

Sudėtingiau apčiuopti piktybinius darinius esančius krūtyse.

Taigi, mielosios, neskubėkite pavydėti toms, kurios turi didelį biustą, o pilnos krūtinės savininkės - neišsigaskite.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

GYVENIMO BŪDAS: viršsvoris, dieta, alkoholio ir tabako vartojimas.

Ką galite padaryti dėl savęs:

Šis veiksnys labiausiai priklauso nuo pačios moters. Moteris gali valdyti savo svorį, gali rinktis tarp sveikesnio ir nesveiko maisto, gali rinktis vartoti alkoholį ar ne.

Patartina moterims mažinti gyvulinės kilmės riebalų vartojimą, nes jie didina riziką susirgti krūties vėžiu. Patariama vartoti daugiau daržovių, ypač lapinių, kuriose yra antiestrogenų,

mažinančių riziką susirgti krūties vėžiu (kopūstus, brokolius, salotas, špinatus), vartokite augalinį aliejų, vitaminus.

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

Mamytės krūtinės prieš nėštumą.

Dar prieš pastojant reikėtų išsitirti, ar nesergi kokia nors liga (juk nėštumo laikotarpiu didelė dalis gydymo priemonių ir diagnostinių metodų yra draudžiami). Jeigu niekada nebuvai išsitirti krūtinės, tą rekomenduojame padaryti likus bent trims mėnesiams iki planuojamo nėštumo. Geriausia – 6–7 menstruacinio ciklo dieną, kada krūtinę lengviausia apčiupinėti.

Net ir vos apčiuopiamas darinys nėštumo metu gali labai išaugti. Fibroadenomos neretai sukelia mastitą ir kitas ligas, be to, neleidžia pienui gerai pratekėti. Likus 2–3 mėnesiams iki nėštumo gali tekti pasidaryti mamografiją.