6.gif

Siekiant tinkamai diagnozuoti uždegiminį krūties vėžį, reikia eiti pas gydytoją.

Kai gydytojas pažiūri krūties vėžio požymius, skiria mamogramą, krūtų ultragarsinį tyrimą,

biopsiją ar tomografijos (PET) skenavimą, tam, kad patvirtinti diagnozę. Kai yra patvirtintas uždegiminis krūties vėžys, skiriama chemoterapija, spindulinis gydymas,

hormonų terapija ir (arba) operacija.

Keletas psichologo patarimų:

1.    Tikėk, kad tu neesi vienintelė moteris, kuri susidūrė su šia liga-pasaulyje yra daugybė tokių pačių moterų, beje dauguma jų- sėkmingai jau nugalėjusių ligą.

2.    Suprask, kad krūties vėžys tai nėra ta ligą, dėl kurios gydymo sprendimai turi būti priimami per vieną naktį. Tikrai yra laiko ramiai susėsti su gydytoju ir aptarti gydymo planus.

3.    Kalbėkite, tarkitės su savo artimaisiais, jokiu būdu neužsisklęskite savyje.

Paprastesnis metodas moteriai-krūtų implantai.

Krūties rekonstrukcija silikono implantu yra naudojama visame pasaulyje daugiau kaip 40 metų. Yra nustatyta, kad šis metodas yra veiksmingas ir saugus pacientams.

Krūties atkūrimas implantu yra techniškai paprasčiausias būdas, kuris labiausiai tinka moterims, turinčioms nedidelę krūtinę. Pastaruoju metu pagaminti krintančio lašo formos implantai,

kurių apvalkale yra krūties audinių stangrumą primenanti žele ir centre keičiamo tūrio ertmė į kurią leidžiamas vanduo per vožtuvėlį, kuris įdedamas po pažasties oda.

Ligos išplitimui, t. y. stadijai, apibūdinti naudojama TNM simbolių sistema:

•    T reiškia naviko dydį

•    N – sritinius limfmazgius

•    M – vėžio metastazes tolimuose nuo pirminio naviko organuose

Krūtų vėžio stadija nustatoma, kai, ištyrus pacientą, įvertinama TNM reikšmių kombinacija: kokio dydžio navikas, ar yra metastazių sritiniuose limfmazgiuose ir kituose tolimuose organuose.

Šiuo principu naudojamasi ir nustatant krūties vėžio stadiją.

Toliau pažengęs vėžys gali iššaukti jau pastebimus simptomus:

•    sukietėjimus ar sustorėjimus krūtyse ar šalia jų pažasties zonoje;

•    krūtų dydžio ar formos pokyčius;

•    išskyras iš spenelių, jų suminkštėjimą ar įsitraukimą į vidų;

•    pokyčius odoje.

1. Neinvazinė krūties vėžio rūšis:

kai ląstelės yra “vietinės” reikšmės ir nėra išplitę į audinius šalia krūties kanalų. Bendro tipo neinvazinis krūties vėžys yra latakų vėžys.

Šis vėžys yra tik pieno latakuose. Ląstelės neplinta į aplinkinius audinius nuo krūties.

2. Krūties vėžys: krūties vėžio įsiveržimas į aplinkinius audinius išardo membraną, latakus arba skiltis. Vėžio ląstelės skverbiasi į kitus audinius, įskaitant limfmazgius.

I, II, III, ar IV stadijoje yra orientacinis invazinis krūties vėžys.

Vėžys prasidėjo, kokia krūties dalia?

Krūties vėžio sunkumas priklauso nuo audinių pobūdžio ir poveikio. Ji taip pat nurodo, kokią vėžys pažangą padarys.Toliau pateikiami kai kurie krūties vėžys išsivystymai:

Skaitykite daugiau tinklalapyje www.krutys.lt

Krūties vėžys yra ne koks nors užsienio okupantas, kuris staiga atsirado jūsų kūne.

Tai trunka daug metų ir išsiplėtoja, kol pasidaro pakankamai didelis, kad būtų galima nustatyti priežastį, kodėl jis pirmą kartą išaugo, nes mes negerbiame mūsų gamtos dėsnių ir gyvenimo.

Mūsų imuninė sistema pablogėja, mes nekreipiam dėmesio į šią sistemą, kuri saugo mus sveikus ir be ligų.

Tai šiuolaikinės problemos, visų pirma išsivysčiusiose šalyse.

Deja, mūsų gydymo sistema nėra labai veiksminga ir ši sistema nežino, kaip su šia problema ir priežastimi būti, todėl mes bejėgiai kažką padaryti, siekiant įveikti krūties vėžį.

Mūsų imuninė sistema yra mūsų apsaugos sistema, kuri suteikia galimybę sveikai gyventi, bet su amžiumi ji pamažu silpnėja ir dėl to tiek žmonių kenčia nuo krūties vėžio.

Hormoninio gydymo galimybės:

Antiestrogenai.

Antiestrogenai neleidžia hormonui estrogenui prisitvirtinti prie estrogeno receptoriaus esančio krūties vėžio ląstelėje ir taip suformuoti aktyvų kompleksą, kuris skatina naviko ląstelių augimą.

Antiestrogenai yra skiriami:

-kaip papildomas (adjuvantinis) gydymas po vėžio operacijos ir/ar spindulinio gydymo ankstyvoje stadijoje tam, kad būtų sumažinta ligos atsinaujinimo riziką.

Adjuvantinis gydymas paprastai skiriamas 5 metus.

-pažengusio krūties vėžio gydymui.

Krūtį tausojanti operacija.

Krūtį tausojančios operacijos metu yra pašalinamas navikas, kartu su tam tikru aplinkinių audinių kiekiu ir pažasties limfiniais mazgais.

Šios operacijos metu stengiamasi pašalinti kuo mažiau sveiko audinio. Po operacijos skiriamas spindulinis gydymas, siekiant pašalinti galimai likusias vėžines ląsteles.

Krūtį tausojanti operacija gali būti atliekama tik nustačius krūties vėžį ankstyvose stadijose.